metoda roznicy ceł

W tym miejscu można poruszać tematy związane z: Procedurą składu celnego, Procedurą uszlachetniania czynnego, Procedurą przetwarzania pod kontrolą celną, Procedurą odprawy czasowej , Procedurą uszlachetniania biernego.

metoda roznicy ceł

Postprzez Roma2701 » 22.06.2011 14:51:38

Mam pytanie. Jaką metoda powinno się liczyc cło przy uszlachetnianiu biernym
sytuacja:
importuje materiał z Turcji na A.TR z 0% stawką , materiał z Chin ze stawką 12% . Dodatkowo kupuję w UE zameki oraz guziki. Wszystko wysyłam w ramach uszlachetninia na Ukrainę.Po uszyciu odzież wraca do Polski. Jak wyliczyć cło przy takiej systuacji? Metodą różnicy ceł czy wartości dodanej?
wartości na szt. - materiał z TR - 2,6 EUR , materiał CN- 0,5 EUR , guzik 0,1 EUR , zamek 0,2 EUR . Robocizna 4,8 EUR na szt. Powiedzmy , że importuje 100 sztuk.
Roma2701
Forumowicż

Postprzez darforst » 13.07.2011 21:45:24

To jest pytanie teoretyczne : nie wiem jak został sprowadzony materiał - co masz w zezwoleniu jakie są ilości odpadów , jak to wyglada z gotowym wyrobem - bez dokumentacji nie da sie określić - a zresztą to byłoby zadanie zar...biast dla przyszłych agentów :-)
darforst
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Gospodarcze procedury celne