rozliczenie uszlachetniania czynnego,

W tym miejscu można poruszać tematy związane z: Procedurą składu celnego, Procedurą uszlachetniania czynnego, Procedurą przetwarzania pod kontrolą celną, Procedurą odprawy czasowej , Procedurą uszlachetniania biernego.

rozliczenie uszlachetniania czynnego,

Postprzez Malis » 13.09.2012 12:53:29

Witam, chciałbym zapytać osoby, które zajmowały się uszlachetnianiem czynnym, o rozliczenie procedury uszlachetniania czynnego, w jakiej formie należy je przedstawić dla Urzędu Celnego i jakie elementy powinno takie rozliczenie zawierać. Dodam, iż chodzi mi o uszlachetnianie czynne w systemie zawieszeń.
będę wdzięczny za pomoc.
Malis
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez emila84 » 25.09.2012 09:30:28

Witam, ja miałam "przyjemność" rozliczania procedury uszlachetniania czynnego. i w moim przypadku UC wymagał ode mnie kwitu w którym miałam zawarte (w postaci tabeli): towar objęty procedurą (nazwa, kod CN) wraz z data i dokumentem objęcia oraz przypisany do niego produkt kompensacyjny powstały po tej procedurze (takze z data i dokumentem kończącym) oraz ewentualne odpady. Pozdrawiam!
emila84
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez agentka83 » 09.10.2012 12:15:50

Zgadzam się, ale najlepiej podejść do osoby, która będzie w UC odpowiedzialna za rozliczenie i się zapytać jak to chce mieć zrobione. Często też mają jakieś wzory na których można bazować. Chodzi tu głównie o to, by nie tworzyć nowego dokumentu, zupełnie innego, od tego, który być może już funkcjonuje.
Monika
agentka83
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Gospodarcze procedury celne