kto jest zobowiazanym ?

Tu można porozmawiać i dowiedzieć się coś więcej na temat obrotu towarowego objętego lub zwolnionego z obowiązku przekazywania informacji do systemu INTRASTAT.

kto jest zobowiazanym ?

Postprzez moonchild33 » 15.07.2015 18:32:48

Mam pytanie dotyczące zobowiązanego do składania deklaracji Intrastat w przypadku prowadzenia składu konsygnacyjnego dla producenta z kraju EU.
Dokładnie sytuacja wygląda następująco:
Firma obuwnicza prowadząca produkcję we Włoszech podpisała umowę o prowadzenie składu konsygnacyjnego ze spółka na terenie kraju, dostawy z fabryki do składu odbywają się na dokumentach , list przewozowy, CMR, faktura Pro Forma wystawiona na polską spółkę prowadzącą skład. Następnie towar w składzie jest konsygnowany dla polskich podmiotów które otrzymują fakturę z Włoch, ale dla celów VAT włosi zarejestrowali się pod polskim numerem VAT.
Kto jest zobowiązany do składania deklaracji Intrastat w takim przypadku ?
Czy jest to spółka prowadząca skład czy firma włoska którą ma w Polsce reprezentującą ją spółkę z.o.o. działająca w jej imieniu, ale nie wyszczególnioną na fakturach ?
Czy może już odbiorca końcowy który otrzymuje fakturę z Włoch, ale ma na niej polski numer Vatowca i księgowość traktuje to jako polską dostawę.
Wygląda mi to tak ze fizyczne przemieszczenie następuje pomiędzy włoska firmą produkująca a firmą polską prowadząca skład fabryczny dla włochów.
moonchild33
Forumowicż
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27.11.2014 13:14:55

Powrót do Intrastat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość