grypa jelitowa

Czyli tematy dotyczące spraw celnych, nie pasujące do żadnej z powyższych dziedzin.

grypa jelitowa

Postprzez rejmboł » 10.10.2015 20:34:45

Grypa jelitowa, zwana żołądkową lub jelitówką to bardzo dokuczliwa odmiana grypy, chociaż wirusy ją wywołujące różnią się od typowych pwoodujących normalną grypę.
Najbardziej charakterystycznym objawem grypy jelitowej jest obfita wodnista biegunka, zazwyczaj trwająca 2-3 dni, ale w niektórych przypadkach może się przeciągnąć nawet do 9 dni. Często występują także nudności i wymioty, skurcze żołądka. Grypie jelitowej może również towarzyszyć gorączka, czasem bardzo wysoka, ponad 39 st.C. Objawy grypy jelitowej pojawiają się nagle i z reguły są burzliwe. Chory czuje się niezwykle osłabiony, wręcz wyczerpany. Łatwo można ją pomylić z innymi problemami żołądkowymi.
Pierwszym krokiem przy grypie żołądka i jelit powinna być zawsze wizyta u lekarza. Lekarz nie przepisze złotego środka na zapalenie żołądka, ale może zalecić środki łagodzące uciążliwe objawy, np. leki zmniejszające nudności i zapobiegające skurczom żołądka. Powinien także zaleć badanie krwi i kału, aby upewnić się, że to tylko grypa, a objawy nie są spowodowane jakimiś pasożytami układu pokarmowego.
Wymioty i biegunka prowadzą do odwodnienia organizmu. Nawet 10 szklanek wody przy obfitych wymiotach może okazać się zbyt małą ilością. Warto spróbować pić niegazowane napoje energetyczne, zawierające elektrolity, które wchłoną się do organizmu i zapobiegną osłabieniu. Nie walcz z odruchem wymiotnym, twój organizm musi pozbywać się zawartości żołądka.
Przez pierwsze 24 godziny dieta powinna być zredukowana jedynie do substancji płynnych (rosół, woda, soki), jeżeli po tym czasie nastąpi poprawa można spróbować zjeść ryż biały, białe pieczywo, banany, mus jabłkowy. Zdarza się czasami, głównie w przypadku malutkich dzieci, że pomimo właściwego leczenia dochodzi do odwodnienia organizmu. Wtedy zachodzi potrzeba hospitalizacji i dożylnego podania płynów.
Należy pamiętać o tym, że po ustaniu objawów grypy jelitowej należy stopniowo rozszerzać dietę i wprowadzać do niej nowe produkty - zbyt szybkie rozszerzanie diety może bowiem doprowadzić do nawrotu objawów. Warto także po zakończeniu choroby jeszcze przez 10-14 dni stosować probiotyk, aby w pełni przywrócić prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.
Więcej dowiecie się na stronie : doz.pl/czytelnia/a11568-Grypa_jelitowa .
rejmboł
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21.11.2014 22:40:31

Powrót do Off Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron