POMOCY - POMOCY - POMOCY :):)

Czyli tematy dotyczące spraw celnych, nie pasujące do żadnej z powyższych dziedzin.

POMOCY - POMOCY - POMOCY :):)

Postprzez pawelq » 12.02.2011 10:47:08

Witam wszystkich :)
Jestem nowym użytkownikiem forum celnego :) Proszę o czyjąś pomoc w sprawach celnych , nie wiem czy ktokolwiek na ten post odpowie, ale może :) nie wiem też czy to odpowiednie miejsce na taki temat , jestem całkowitym amatorem jeśli chodzi o prawo celne , choć dużo się oczytałem :) więc przejdę do sedna sprawy :)

Właśnie założyłem jedno osobową działalność gospodarczą , jest to sklep internetowy , Allegro i nie tylko. W dużej mierze będzie polegać to na imporcie towarów z Azji , Chin, Hongkong.
Chodzi mi o import - Będzie to głownie biżuteria nie szlachetna , i różnego rodzaju zegarki :)

Więc teraz żeby stać się pełnoprawnym importerem gdzie powinienem się zarejestrować ?
Jakie pozwolenia zdobyć ??
Co do dokumentu - Sad , to będzie raptem jedna lub dwie pozycje na Sadzie.
Czy sam mogę go wypełniać i zgłaszać, na agencję mnie nie stać bo jeśli mam zapłacić agencji to stanie się dla mnie ten interes nie opłacalny.
Jaki będzie najtańszy i najprostszy program do wypełniania Sadu ?
CO do przesyłek to będą niewielkie 4-8 kg :) Pytań jest wiele i nie jasności mam nadzieje że ktoś mi Pomoże w tym ?? Bardzo proszę o pomoc :) >?
Pozdrawiam
pawelq
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez darforst » 13.07.2011 21:52:33

Czy od tego czasu ktoś się odezwał ?
darforst
Forumowicz
Forumowicz

Re: POMOCY - POMOCY - POMOCY :):)

Postprzez waszyniarka » 18.02.2015 19:10:18

Możesz powiedzieć jak sobie z tym poradziłeś? Masz ten sklep?
waszyniarka
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Off Topic