PIERWSZE DOPUSZCZENIE DO OBROTU!

To miejsce dla otwierających lub już prowadzących swoją działalność gospodarczą, tu porozmawiasz o prawie, podatkach, dotacjach i wymogach, które należy spełnić.

PIERWSZE DOPUSZCZENIE DO OBROTU!

Postprzez Kasia27 » 27.10.2014 08:07:16

Witam, po raz pierwszy bedę chciala samodzielnie W KOŃCU dokonać dopuszczenia towaru do obrotu. Czy ktoś mogłby mi pomóc, żeby nie zrobiła już na wstępie jakiejś gafy...?
Towar przypłynie z Chiń do Gdańska, stamtąd przyjedzie do Łodzi do UC.
Czy mógłby mi ktoś napisać co w jakiej kolejności powinnam wykonać, będzie jakieś 5-6 kodów celnych, 2 faktury transportowe.
I jeszcze takie podstawowe pytanka - czy pracodawca musi mnie zgłosić do Urzędu Celnego? mamy tam zgłoszone dwie osoby z Agencji Celnej, która dla nas pracuje.
Jak wygląda sprawa z dostępem do programu.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
Kasia27
Forumowicz
Forumowicz

Re: PIERWSZE DOPUSZCZENIE DO OBROTU!

Postprzez tommysz » 27.10.2014 22:12:29

Musi Cię wpisać w PDR, musisz uzyskać klucz do podpisywania zgłoszeń, rozejrzyj się w internecie za programem do zgłoszeń - zakupić go. Tak po krótce. Poczytaj na forum w jakimś wątku już o tym pisałem :roll:
tommysz
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Kasia27 » 28.10.2014 14:29:21

tommysz napisał(a):Musi Cię wpisać w PDR, musisz uzyskać klucz do podpisywania zgłoszeń, rozejrzyj się w internecie za programem do zgłoszeń - zakupić go. Tak po krótce. Poczytaj na forum w jakimś wątku już o tym pisałem :roll:

Dzięki za pomoc. Próbuję jakoś dojść do tego jak to ugryźć, ale nie jest łatwo. Czy "klucz", o którym piszesz to to samo, co "klucz do bezpiecznej transmisji danych"? Zdałam w czerwcu ten egzamin, wydawało mi się, że coś wiem, a tak naprawdę to jestem zielona.... :/
Kasia27
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez tommysz » 28.10.2014 21:34:47

Jak uzyskać klucz znajdziesz tu https://www.e-clo.pl/cbt/ oraz tu http://www.e-clo.pl/podpis-elektroniczny/131
Poczytaj sobie na spokojnie , kartę PDR rejestrujesz w swoim Urzędzie Celnym. Pisałaś że do tej pory zgłoszenia dla Was robiła agencja więc masz już wzór jak ma wyglądać Twoje pierwsze zgłoszenie :lol:
tommysz
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Kasia27 » 29.10.2014 13:39:18

a czy jak mamy Agencję celną zgłoszoną do PDR to czy od początku musimy składać dokumenty, żeby można było mnie dopisać?
Patrzyłam na programy - ceny są zróżnicowane, czy jesteś w stanie poradzić mi jakiś sprawdzony program?:)
Kasia27
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez tommysz » 29.10.2014 22:21:40

Można Cię dopisać , robisz u UC aktualizację , pobierają jakąś niewielką opłatę skarbową, musisz dołączyć do tej karty upoważnienie podpisane np. przez członka zarządu,prezesa wpisanego w KRS- z tego co pamiętam.
Co do programu pracowałem tylko na jednym i jest OK http://www.sadec.pl/index.php?menu=sad nie mam porównania z innym więc nie doradzę :D
tommysz
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Firma