Impotr polskiego piwa przez brytyjską firme. Pytania o całą

To miejsce dla otwierających lub już prowadzących swoją działalność gospodarczą, tu porozmawiasz o prawie, podatkach, dotacjach i wymogach, które należy spełnić.

Impotr polskiego piwa przez brytyjską firme. Pytania o całą

Postprzez POLAKOSBANDITOS » 30.06.2011 13:55:46

Witam, Jestem przedstawicielem brytyjskiej firmy, która ma zamiar zacząc importować polskie piwo do Wielkiej Brytanii. W tej sprawie mam kilka pytań i byłbym wdzięczny gdyby Państwo mi udzielili na nie odpowiedzi.
1. Czy kupując piwo u polskiego hurtownika mam jakiekolwiek zobowiązania celno- skarbowe względem polskiego urzędu celnego lub skarbowego? Jeśli tak to jakie są zasady i kryteria ich naliczania.
2. Jaką dokumentacje będę potrzebował skompletować wraz z nabyciem towaru.
3. Jakie etapy przechodzi kolejno ładunek od nabycia do wprowadzenia do obrotu.
Jak powinna wyglądać cała ta transakcja od początku do końca. Zakup/ dokumenty/ transport/ wjazd do kraju docelowego/ skład celny(?) /płatnośc akcyzy/ dopuszczenie do obrotu.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i wszelkie sugestie w temacie.

Pozdrawiam
POLAKOSBANDITOS
Forumowicż

Postprzez darforst » 13.07.2011 21:38:55

Witam , po pierwsze należy ustakić na jakich zasadach hadlowych można sprowadzać piwa np. makowe TYSKI,LECH ... itp. d W.Brytanii - istnieją umowy "markowe"
każdy obywatel Unii może przywieść 110 l piwa na własne potrzeby :-)
zakup w hurtoni nie stanowi podstawy do wwozy jako dostawy wewnątrzunijnej w ilościch handlowych (po.110l). Jeżeli chcesz bez problemu sprowadzić towar (piwo) w ilośćach handlowych - będący towarem akcyzowym- skontaktuj się z działem eksport danej marki a oni wszystko Tobie powiedzą - z tym,Że nie jest to taka prosta sprawa (pewnie każą ci się skontaktować z przedstawicielstwem handlowym na terenie W.brytanii :-))
darforst
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Firma