Predyspozycje do tej pracy

Agent celny - czy warto?

Predyspozycje do tej pracy

Postprzez Witka » 15.09.2011 10:39:00

witam,
mam pytanie, jakie predyspozycje powinna mieć osoba pracująca jako agent celny, chodzi mi o to jakie cechy charaktery trzeba mieć, żeby dobrze się czuć w tym zawodzie. I jeszcze jedna kwestia - 10 lat temu skończyłam studia ekonomiczne (łatwo więc policzyć, że jestem po 30), pracowałam w różnych miejscach, ale nie związanych z tematyką celną, czy jest sens zmiany zawodu "na starość" , czy to nie za późno?
Witka
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez marcik » 15.09.2011 20:11:26

Jest sens:-). Też jestem po 30-stce:-), mam 9-letni staż pracy w innych zawodach i nagle taki pomysł, żeby zacząć wszystko od nowa:-). Narazie egzamin za mną i teraz poszukiwania wymarzonej pracy:-). Jeśli czujesz, że to jest TO co chcesz robić, to nie wahaj się ani minuty.
marcik
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Duszka » 30.01.2012 15:15:37

Witka ja też jestem po 30-stce :) i to nawet tak sporo po 30-stce a pracowałam w różnych zawodach i nagle BUM! zachciało mi się zmian w życiu rok ostrej nauki bo wczesniej nie miałam żadnej styczności z tą pracą no i nie żałuję od 2 lat pracuję w zawodzie i to jest to czego było mi trzeba :)
<<*>><<*>><<*>>
W życiu wielką sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie...
nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie...
Duszka
Administrator
Administrator

chyba zrobię coś szalonego!

Postprzez Iwonka » 18.01.2013 22:15:04

Cześć!

Agentem celnym zostałam w marcu 2011 roku. Wcześniej pracowałam w imporcie, skończyłam handel zagraniczny. Już na studiach "coś" mnie ciągnęło do kodeksu celnego i nawet jako jedyna na studiach wybrałam sobie ten niepopularny przedmiot. Po studiach zrobiłam sobie kurs agenta celnego ale potem poszłam do pracy w firmie handlowej w dziale logistyki. Po latach znów pojawiła się silna potrzeba podejścia jednak do egzaminu na agenta celnego i wtedy poszłam znów na kurs. Zdałam egzamin za pierwszym razem i szczęśliwa, że pewnie wkrótce znajdę pracę w agencji celnej nieoczekiwanie "przyszła" do mnie praca w super mega korporacji w dziale celnym. Pracuję tam 2 lata ale zazdroszczę agentom celnym pracującym dla nas. Bo oni wiedzą więcej, mają doświadczenie i to do nich się biegnie po radę. Nie do mnie. Owszem, dużo wniosłam do firmy dzięki swojej wiedzy celnej, ale to wciąż dla mnie za mało a co najważniejsze: nie czuję się pełnoprawnym agentem celnym gdyż w życiu nie zrobiłam sama zgłoszenia. Teraz po 2 latach chciałabym odejść jednak z tej prestiżowej "korpy" aby zostać skromną (?) agentką celną. Obawiam się jednak, że zarobki będą niższe. Biję się z myślami co robić. Wszyscy się "popukają" w czoło gdy usłyszą co planuję ale czy pasja i powołanie nie jest najważniejsze? Prosze o wsparcie i dziękuję
Iwonka
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez zielu » 19.01.2013 23:20:32

jako agent celny duzych zarobkow nie bedziesz miala, chyba ze uda Ci sie natrafic na jakas dobra firme, gdzie Cie docenia. Jezeli takiej nie znajdziesz to zostan tam gdzie jestes i ciesz sie ze zarabiasz wiecej niz np kazdy tu na forum. Uwazaj tylko zebys nie stracila uprawnien jak minie duzo czasu. Niby liczyc powinna sie pasja, ale wyobraz sobie ze zmieniasz aktualna prace na jakas agencje celna gdzie zarabiac bedziesz najmniej jako swiezak a po miesiacu okaze sie ze ludzie, z ktorymi robisz w agencji sa zarozumiali, wredni itd. Wiec z jednej strony zmienisz na wymarzona prace, a z drugiej bedziesz sie meczyla w niemilej atmosferze. Jak juz chcesz cos planowac to wyobraz sobie kazda mozliwa sytuacje, jaka moze na Ciebie czekac.
zielu
Forumowicz
Forumowicz

Re: Predyspozycje do tej pracy

Postprzez Kornel Malec » 29.09.2015 13:59:41

Szukałem podobnego wątku na forum, znalazłem ten - szkoda, że od kilkunastu miesięcy nikt tutaj nie pisze, ale może warto wznowić tę dyskusję?

A odpowiadając na pytanie autora - według mnie jest sens, jeśli praca agenta celnego jest dla Ciebie interesująca, a co najważniejsze widzisz się w niej to śmiało próbuj. Ja po magistrze z bezpieczeństwa wewnętrznego złożyłem dokumenty na podyplomówkę ze specjalizacji Agent Celny na UTH w Warszawie i uważam, że był to dobry wybór. Chcę sprawdzić się w tej pracy, dlatego poszedłem w tym kierunku.
Kornel Malec
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Przyszły Agent Celny