KWESTIONARIUSZ SAMOOCENY

W tym miejscu możesz porozmawiać na wszystkie tematy związane z przyznawaniem i posiadaniem statusu AEO.

KWESTIONARIUSZ SAMOOCENY

Postprzez Adrian » 23.02.2010 08:59:25

PYTANIA DO KWESTIONARIUSZA
Pozdrawiam
Adrian
Adrian
Administrator
Administrator

nowy kwestionariusz postępowania audytowego

Postprzez robertk2010 » 13.08.2010 08:43:36

czy ktoś wypełniał już nowy kwestionariusz postepowania udytowego?
robertk2010
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Adrian » 13.08.2010 13:39:55

Tak, ja jestem w trakcie audytu, jakie masz pytania?
Pozdrawiam
Adrian
Adrian
Administrator
Administrator

Postprzez robertk2010 » 21.09.2010 12:34:28

Jak wygląda wizyta audytorów z Izby? Weryfikują każdą odpowiedź z Kwestionariusza?
robertk2010
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Adrian » 21.09.2010 12:46:30

w czwartek tj. 23.10 mam trzecią i ostatnią wizytę audytorów i jak będę po, to opiszę.
Pozdrawiam
Adrian
Adrian
Administrator
Administrator

Postprzez arek111 » 06.10.2010 09:36:15

Witaj! ja również jestem w trakcie postepowania audytowego. Audyt w moim przypadku dotyczy dużej fiemy, więc i pracy z arkuszem było dużo. Najpierw ze starym, a potem z tym nowym - opasłym.
W trakcie audytu niestety celnicy weryfikuja firmę punkt po punkcie zgodnie z arkuszem. Jest to też efektem samej jego konstrukcji, gdzie pod każdym rozdzialem muszą wpisywać adnotacje.
Generalnie tam gdzie wpisałem istnienie procedur - żądają ich w wersji elektronicznej lub papierowej. Tam gdzie mamy niespisane - trzeba je choćby opisać tzn. opisać zwyczajowy tryb postepowania. poza tym cały czas oświadczenia zaczynające się: "świadomy odpowiedzialności z art 233 KK oświadczam, że ..."
arek111
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez tomek_pawelski » 26.03.2011 20:41:46

robertk2010 napisał(a):Jak wygląda wizyta audytorów z Izby? Weryfikują każdą odpowiedź z Kwestionariusza?

Tam masz złożone informacje w przypadku Agencji celnych które nie posiadaja np działu Spedycji Morskiej lub Transportowej jest to o tyle proste że nie czepiają się wezła transportowego
a mianowicie
z tego np weryfikują procedury spisane
weryfikują np dokonanie odprawy celnej wystawienie faktury , otrzymanie płatności,weryfikują zabezpieczenia systemu komuterowego a mianowice

Hasła do Biosu
Hasła do ruetera
Hasła do Programów

Aktualizacje , Taryfy Celnej,Aktualizacje systemów operacyjnych ,

Zabezpieczenie Antywirusowe
procedury Logowania i przyznawania Uprawnień
Legalność oprogramowania - akurat w moim przypadku z tym mialem problem nie chodzi o systemy ale kilka programów miałem np Free licencje ale do uzytku domowego a nie do wykorzystywania w działalnosci gospodarczej

=====================================================

Ale teraz coś o AEO

mam już ten certyfikat prawie ROK oficjalnie wręczono nam 9 marca br poz.4 na liscie
http://www.katowice.ic.gov.pl/?id=0&idS ... 031001.txt

i moje wrażenia są takie że wolałbym tego certyfikatu nie mieć a dlaczego

1/ Okazała się że świadectwo AEO – uproszczenia celne, nic tak w zasadzie nie daje , nie mamy mniej kontroli dokumnetow , czy towarów, no prawda rewizje robią szybciej nie musimy czekać ale to i tak w całokształcie jest to niewarte ponieważ na oddziałach wewnetrznych nie wiem jak gdzie indziej jest w innych miejscowosciach ale w Czestochowie jest malo odpraw w imporcie

2/ Bardzo Ważna sprawa czego pewnie nie wiecie

Dowiedziałem sie tego właśnie na oficjalnym wręczeniu AEO od Dyrektora iZBY i co faktycznie zostało potwierdzone pisme do nas a mianowicie chodzi o decyzje za pomyłki w Sadzie lub Taryfikacje

jeżeli bedzie tego dość dużo " DOSC DUZO" to 2-5 decyzji Izba Celna Może zawiesić AEO podmiotowi
a co za tym idzie Zawiesić Procedury Uproszczone

:shock: tez Gały zrobiłem

moje pytanie do Naczelnika AEO było takie że akurat w moim przypadku Uproszczenia Celne otrzymałem przed uzyskaniem status AEO to co w tym przypadku tez mi zawiesicie

Odpowiedz TAK

3/ co do tak pisanego ładnie statystycznie szybkiego załatwiania wniosków posiadając status AEO

ja czekam już 3 miesiące na zmianę Listy towarów które będą obejmowane procedura uproszczoną do Pozwolenia na stosowanie proc uproszczonej

SZOK 3 miesiące na dopisanie kilkanaście KODÓW celnych

Dzwonie do Izby clenej akurat Łudzkiej i mówie iz posiadamy AEO i naszym zdaniem ta weryfikacja powinna przebiegać szybciej na co Pani trwa ANALIZA RYZYKA

RĘCE OPADAJĄ

=====================================================

tak na marginesie ja bym zastanawiał się poważnie do czego mi te AEO jest potrzebne bo nie odczuwam żadnych różnic czy je mam i jak nie miałem

Tomasz Paweslki
tomek_pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Marta » 26.03.2011 21:38:58

2/ Bardzo Ważna sprawa czego pewnie nie wiecie

Dowiedziałem sie tego właśnie na oficjalnym wręczeniu AEO od Dyrektora iZBY i co faktycznie zostało potwierdzone pisme do nas a mianowicie chodzi o decyzje za pomyłki w Sadzie lub Taryfikacje

jeżeli bedzie tego dość dużo " DOSC DUZO" to 2-5 decyzji Izba Celna Może zawiesić AEO podmiotowi
a co za tym idzie Zawiesić Procedury Uproszczone

tez Gały zrobiłem

moje pytanie do Naczelnika AEO było takie że akurat w moim przypadku Uproszczenia Celne otrzymałem przed uzyskaniem status AEO to co w tym przypadku tez mi zawiesicie

Odpowiedz TAK

Więc ja już wiem o czym pisałam tutaj .... http://forumcelne.pl/viewtopic.php?t=321 .... i dlaczego tak "szefostwo" było "złe" (łagodnie rzecz ujmując) na jakieś pomyłki na zgłoszeniach ...
... Marzenia są nie po to by je mieć, lecz po to by je realizować ...
Marta
Moderator
Moderator

Powrót do Upoważniony przedsiębiorca (AEO)